Against modern football

Autor: Peter Frický | 22.2.2011 o 18:45 | (upravené 22.2.2011 o 19:46) Karma článku: 5,19 | Prečítané:  1696x

Táto myšlienka pôvodne pochádza z Talianska, z krajiny kde je ULTRAS kultúra najstaršia a kde začínaju dejiny ULTRAS. Názov moderný futbal nemá nič spojené s moderným futbalom ako hrou samotnou( ako napr. tréningy, taktika hry a pod.).

O čom je hnutie Against modern football alebo proti modernému futbalu.

 

Najpopulárnejší šport planéty bol podľa ULTRAS odjakživa zábavou pre všetkých. Bohatý páni však zistili, že z tohto športu sa dajú získať obrovské peniaze. Postupom času sa z futbalu stáva komerčná vec, kde už nebude miesto pre ULTRAS.

Obrovské renovácie štadiónov, drahé vstupné, prísne podmienky UEFA/FIFA na pridelenie povolenia klubom pre štart v pohároch a iné novodobé opatrenia majú podľa zástsncov protestu, ktorý nesie názov "Against modern football" prilákať na štadióny v prvom rade rodiny s deťmi a "fanúšikov" z vyšších spoločenských vrstiev. V skratke: záujem je o ľudí, ktorí sú ochotní platiť drahé vstupné a nebudú "robiť problémy". Zároveň si budú kupovať predražené suveníry a nebudú hlasno prejavovať svoj názor. ďalším problémom je vraj predaj tradícii. Najväčší sponzori s mávnutím ruky zmení názov klubu či jeho farby alebo i znak.

Okrem toho ULTRAS kritizujú aj políciu na štadiónoch, zákaz používania pyrotechniky či dokonca v niektorých krajinách aj zákaz používania vlajok, transparentov. Taktiež sú kritizované aj média, pokutovanie a súdne stíhania fanúšikov.

Na Slovensku je najpamätnejší prejav hnutia "Against modern football" žilinskými fanúšikmi pri zápase ligy majstrov proti CHelsea Londýn, kde bojkotovali kvôli vysokým cenám vstupeniek.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

TECH

Život na Marse možno objavili už pred 40 rokmi, NASA to vtedy poprela

Vedci boli donedávna presvedčení, že výskum v 70-tych rokoch nepreukázal mikroorganizmy na Marse. Mohli sa mýliť.


Už ste čítali?