Liečivá jaskyňa?

Autor: Peter Frický | 28.2.2011 o 14:58 | (upravené 28.2.2011 o 17:07) Karma článku: 5,62 | Prečítané:  1159x

Tak ako takmer všade, som v jednej obci nášho okresu počul príbeh.Bol veľmi zaujímavý. O jaskyni zo zvláštnými účinkami. Existuje vôbec ta jaskyňa? Prečo o tom hovorí iba pár ľudí?

Cigeľka/Bardejov.

V obci je žriedlo minerálnej vody. "Almanach lázní Československé republiky(1949)" uvádza obec ako kúpeľne mesto na rôzny choroby( srdca a ciev, horných dýchacích ciest, kožných chorôb, či rôznych žalúdočných chorôb). V súčasnosti Cigeľka nemá štatút kúpeľné mesto. Okrem slanej vody vyviera v Cigeľke aj z niekoľkých prameňov kyselka.

V obci, ktorá je pri severných hraniciach je vraj jaskyňa. A nie tak obyčajná. Rozhodli sme sa o  tom zistiť niečo viac.

Veľmi málo obyvateľov nám o jaskyni povedalo aspoň niečo

Jaskyňu vraj po vojne zasypali. Dôvodom bolo to, že ak sa niekto do tej jaskyne vybral, a keď z nej vyšiel, putoval rovno na psychiatriu. Zo zdravého človeka blázon. Zaujímavejší je však príbeh, ktorý hovorí o zranenom vojakovi. Na noc sa v jaskyni uchýlil. Mal ranenú ruku. Ráno, keď sa zobudil mal však už ruku uzdravenú. Neskôr sa spoznal s istým Poliakom, ktorý mu každý deň nosil jesť. Ale iba pred jaskyňu. Bál sa vojsť.  Niektorí miestny obyvatelia hovorí aj  o tom, že v jaskyni boli zbrane z vojny. Keďže sa báli, aby deti nevošli dnu, prípadne sa nehrali zo zbraňami tak zablokovali vstup do jaskyne. V súčasnosti je vraj časť vchodu sprístupnená, no nik sa neodváži vojsť do vnútra.

V našej snahe je zistiť čo najviac informácií o tejto jaskyni, či je to tá, pri ktorej sme boli, mená osôb, ktorí v nej vraj boli a v neposlednom rade ako to vlastne bolo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?